Koło PZW Garnizonowe - Walne zgromadzenie za rok 2023

Łukasz Jarzyna

WALNE ZGROMADZENIE 2023

W dniu 24.11.2023 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Koła Garnizonowego PZW w Krakowie. Podsumowano całokształt działalności Koła za okres do 31.10.2023 r.  Zrealizowano wszystkie, zaplanowane na 2023 r. cele. Najwięcej uwagi poświęcono sportowej płaszczyźnie życia Koła. Zarząd zorganizował łącznie 19 zawodów w ciągu sezonu. Oprócz wyników sportowych celem zawodów było aktywizować i integrować członków koła, odpowiadać organizacyjnie na postulaty w płaszczyźnie rekreacji i rywalizacji oraz szerzyć edukację wędkarską i w zakresie ochrony przyrody. W każdej z 4 dyscyplin wędkarskich, tj. spławik, Fedder, mucha i spinning odbyły się zawody:

-              na rozpoczęcie sezonu 2023

-              o mistrzostwo Koła w 2023 r.

-              na zakończenie sezonu 2023.

Ponadto zorganizowano i przeprowadzono zaliczane do Krakowskiej Ligi Muchowej zawody muchowe na wodzie stojącej o Puchar Koła Garnizonowego PZW Kraków, spławikowe zawody o przechodni Puchar im. Płka Walentego Dacewicza, feederowe zawody o przechodni Puchar im. Płka Walentego Dacewicza, muchowe zawody na zakończenie sezonu pstrągowego,  muchowe zawody „Jesienny Tęczak Brzegów”, spinningowe zawody „Jesienny Tęczak Brzegów” i zawody dla dzieci. Podsumowaniem roku są następujące wyniki rankingu w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich:

SPŁAWIK

1. Edward Gronowski
  2. Roman Dryk
  3. Krzysztof Małek

FEEDER

1. Sławomir Hossaja
  2. Roman Dryk
  3. Edward Gronowski

MUCHA

1. Piotr Buda
  2. Adam Zakrzewski
  3. Roman Dryk

SPINNING

1. Paweł Hossaja
  2. Artur Wróbel
  3. Stanisław Grodecki.

Podjęto dwie uchwały będące jednocześnie wnioskami do Zarządu Okręgu PZW w Krakowie. Orientacyjnie pierwsza dotyczy dopuszczenia nowych metod gwarantujących uzyskanie celu w postaci odłowienia ze zbiornika Brzegi 2 i przeniesienia do zbiornika Brzegi 3 szczupaków i sumów, zwłaszcza tych przewyższających okręgowe wymiary ochronne. Drugi wniosek dotyczy wprowadzenia symbolicznej składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód dla wędkarzy deklarujących uprawianie wędkarstwa „złów i wypuść”.

Gościem na zebraniu sprawozdawczym Koła był Stanisław Szlachetka – Zastępca Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Krakowie ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód.